Po zwycięstwie w drugich zawodach  po raz czwarty z rzędu awansowaliśmy do finału największego turnieju sportowego dla szkół podstawowych w Bydgoszczy - Turnieju Białego Misia.  W drugim meczu  pokonaliśmy Szkołę Podstawową nr 18 i Szkołę Podstawową nr 2.  Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione zostało na terenie przeciwnika.  Po dwóch wygranych awansowaliśmy do finału, który odbędzie się w poniedziałek 6 marca w hali sportowej Łuczniczka. Rywalizować bedziemy ze 3 szkołami. Do finału awansowała już Szkoła Podstawowa nr 63.  Trzecim finalistom będzie Szkoła Podstawowa nr 16 lub Szkoła Podstawowa nr 37.  Czwartym najprawdopodobniej Szkołą Podstawowa nr 69. 

Zapraszamy kibiców w poniedziałek 6 marca o godzinie 16.30 do Hali Łuczniczka

Zespół piłki ręcznej dziewcząt zajął III miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego, który rozegrany został w Kowalewie Pomorskim. Jest to najwyższe miejsce zespołu dziewcząt w grach zespołowych w historii naszej szkoły. Nie udało się awansować do finału krajowego, ale biorąc pod uwagę planowane zmiany w oświacie za rok będzie szansa do rewanżu i może wtedy uda się awansować dalej. W Kowalewie Pomorskim grały: Sandra Bryk , Marta Dąbrowska, Martyna Steliga, Oliwia Nowak, Justyna Wydziałkowska, Natalia Kużaj, Patrycja Libigocka, Olga Rodziewicz,  Joanna Krzewińska, Martyna Rykaczewska, Oliwia Szczawińska.

  • IMG_2166
  • IMG_2170
 

 

W piątek 18 listopada w hali sportowej naszej szkoły rozegrany został finał XXIV Bydgoskjej  Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowały: Szkoła Podstawowa nr 67, Szkoła Podstawowa nr 45, Katolicka Szkoła Podstawowa i Szkoła Podstawowa nr 48. Po trzech zdecydowanych zwycięstwach zespół naszej szkoły zajął pierwsze miejsce. Pokonał SP 67 10 : 2i Katolicką SP 10 : 0 i SP 45 8 ; 1. W zespole SP 48 grały: Sandra Bryk , Marta Dąbrowska, Martyna Steliga, Martyna Robakowska, Oliwia Nowak, Justyna Wydziałkowska, Natalia Kużaj, Patrycja Libigocka, Joanna Krzewińska, Rykaczewska Martyna, Szczawinska Oliwia i Olga Rodziewicz.  

Drużyna  naszej szkoły reprezentować będzie Bydgoszcz w rozgrywkach wojewódzkich , który rozegrany zostanie w środę 23 listopada. 

  • IMG_2106
  • IMG_2109
 

W półfinale XIX  Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zespół Szkoły Podstawowej nr 48 awansował do finału tych rozgrywek. Oznacza to znalezienie się gronie czterech najlepszych drużyn w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwszy raz w historii szkoły udało to się dziewczętom. Grały:Sandra Bryk , Marta Dąbrowska, Martyna Steliga, Martyna Robakowska, Oliwia Nowak, Justyna Wydziałkowska, Natalia Kużaj, Patrycja Libigocka, Joanna Krzewińska, Martyna Rykaczewska, Oliwia Szczawińska, Weronika Kamińska.

W fatalnych warunkach atmosferycznych odbyly się eliminacje XXIV Bydgoskiej  Olimpiady Młodzieży  w piłce  nożnej  dziewcząt. Zawody zostały rozegrane na boisku Zespołu Szkół nr 18. Reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się ze Szkołą Podstawową nr 13 wygrywając 4:0, Szkołą Podstawową nr 22 wygrywając 8 :0  i Szkołą Podstawową nr 57 wygrywając 2 : 0. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek, który odbędzie się 12 października na boisku Szkoły Podstawowej nr 12. W turnieju grały: Sandra Bryk, Olga Rodziewicz, Martyna Steliga, Martyna Robakowska, Patrycja Libigocka, Justyna Wydziałkowska, Natalia Kużaj, Milena Martini, Wiktoria Rucińska, Marta Dąbrowska.

Niestetey nie udało się awansować do finału rozgrywek po porażce ze Szkołą Podstawową nr 35.